Subscribe to RSS

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

Share Button

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10

ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke fituar një Kupë Shqipërie në volejboll për femra dhe, për trajnerin Roland Tarja,  tashmë bëhet fjalë për një epokë të re për këtë skuadër. Duke folur për Rrjetin e Radio-Televizionin Shqiptar, 44-vjeçari thekson se tanimë vështrimi është rikthyer drejt kampionatit.

Tanimë emocionet janë lënë pas dhe, për trajnerin e Partizanit të volejbollit të femrave, Roland Tarja, është koha për një bilanc. Për 44-vjeçarin, tanimë vështrimi është rikthyer drejt kampionatit.Kreu i stolit të të kuqeve të kryeqytetit vlerëson se tashmë bëhet fjalë për një epokë të re për këtë skuadër volejbolli.

Roland Tarja është edhe trajner i Kombëtares kuqezi të Nën-19-vjeçareve dhe ai po punon paralelisht në të dy frontet. Faza finale e Evropianit të Nën-19-vjeçareve do të zhvillohet në vjeshtë në Tiranë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

AlbanianSport.net 19/04/2018 22:00 ASNN – Erzeni ka bërë “bis”, duke e fituar edhe duelin e dytë

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

AlbanianSport.net 19/04/2018 20:55 ASNN – Kampionati Kombëtar i Basketbollit për meshkuj ka

Volejboll / Risia e Federatës, një kanal për transmetim direkt në Internet

Volejboll / Risia e Federatës, një kanal për transmetim direkt në Internet

AlbanianSport.net 19/04/2018 19:50 ASNN – Federata Shqiptare e Volejbollit duket se është ndër institucionet

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

AlbanianSport.net 19/04/2018 18:45 ASNN – Tirana në basketboll për femra është finaliste e betejës

Atletikë / Skënderbeu & Vllaznia, kampionet e moshës deri në 18 vjeç

Atletikë / Skënderbeu & Vllaznia, kampionet e moshës deri në 18 vjeç

AlbanianSport.net 19/04/2018 17:40 ASNN – Skënderbeu për femra dhe Vllaznia për meshkuj janë

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh