Subscribe to RSS

(Video) Xhemollari: Dopingu, 98 % i qëllimshëm, vetëm 2 %, aksidental!

Share Button

AlbanianSport.net 31/03/2018 15:15

ASNN – “Në 98 % të rasteve, dopingu është një fenomen që ndodh duke patur si pikënisje përmirësimin e rezultateve sportive dhe vetëm në 2 % është aksidental”. I këtij mendimi është peshëngritësi Marsild Xhemollari, i cili është diplomuar edhe në shkencat mjekësore, në degën “farmaci”.

Marsild Xhemollari është një i ri i dyzuar midis sportit të peshëngritjes dhe farmaceutikës. Dhe, si njohës i të dy rrafsheve, ai ka një mendim të qartë për çështjen e dopingut, që e ka goditur rëndë shtangën shqiptare. Për 24-vjeçarin, niveli i ndërgjegjësimit të sportit shqiptar mbi dopingun lë shumë për të dëshiruar.

Duke folur për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, Xhemollari thekson se rrugëdalja nga kriza e dopingut është bashkëpunimi i të gjithë hallkave. Pas Romela Begajt në janar, edhe sportistja tjetër, Evangjeli Veli, rezultoi pozitive në testet anti-doping gjatë marsit.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

AlbanianSport.net 19/04/2018 22:00 ASNN – Erzeni ka bërë “bis”, duke e fituar edhe duelin e dytë

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

AlbanianSport.net 19/04/2018 20:55 ASNN – Kampionati Kombëtar i Basketbollit për meshkuj ka

Volejboll / Risia e Federatës, një kanal për transmetim direkt në Internet

Volejboll / Risia e Federatës, një kanal për transmetim direkt në Internet

AlbanianSport.net 19/04/2018 19:50 ASNN – Federata Shqiptare e Volejbollit duket se është ndër institucionet

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

AlbanianSport.net 19/04/2018 18:45 ASNN – Tirana në basketboll për femra është finaliste e betejës

Atletikë / Skënderbeu & Vllaznia, kampionet e moshës deri në 18 vjeç

Atletikë / Skënderbeu & Vllaznia, kampionet e moshës deri në 18 vjeç

AlbanianSport.net 19/04/2018 17:40 ASNN – Skënderbeu për femra dhe Vllaznia për meshkuj janë

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh