Subscribe to RSS

Vllaznia / Prezantohet Sukaj: Kthehem për të ndihmuar Vllazninë

Share Button

AlbanianSport.net 06/01/2018 16:35

ASNN – Sulmuesi shkodran, Xhevahir Sukaj, ka zyrtarizuar mesditen e së premtes riveshjen e tij kuqeblu. Lojtari ka firmosur kontratën e re bashkë me administratorin Astrit Gjyrezi, kontratë që e lidh atë me klubin e futbollit Vllaznia deri më 31 maj të këtij viti.

Pavarsisht se përflitej prej ditësh që sulmuesi shkodran, Xhevahir Sukaj të ishte pjesë e Vllaznisë për pjesën e dytë të sezonit futbollistik, zyrtarizimi i tij si kuqeblu është konkretizuar vetem mesditen e së premtes. Lojtari ka firmosur kontratën e re bashkë me administratorin Astrit Gjyrezi, kontratë që e lidh atë me klubin e futbollit Vllaznia deri më 31 maj të këtij viti.

Për Sukajn, ky është një rikthim në shtëpi. Sipas tij, Vllaznia nuk është ekip i panjohur, sepse, përveçse është skuadra e qytetit të lindjes, ka preferuar ta ndjekë edhe gjatë ndeshjeve të pjesës së parë të sezonit. Sa i përket asaj se pse zgjodhi Vllazninë, sulmuesi thotë se, midis zgjedhjeve që kishte, preferoi të ndihmonte kuqeblutë duke patur parasysh situaten  vështirë në të cilën gjendet skuadra.

Për Sukajn, Vllaznia i ka potencialet e duhura për të mbijetuar. Sukaj ka folur edhe për gjendjen e tij fizike, duke bërë të ditur se dëmtimin që ka pasur tek Partizani e ka lënë pas. Dhe, për këtë premton se do të bëjë më të mirën për skuadren, qoftë në shënimin e golave në portat kundërshtare, por edhe lojën në grup.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Atletikë / Meta pret kampionin Smajlaj, i uron fat në 2018-ën

Atletikë / Meta pret kampionin Smajlaj, i uron fat në 2018-ën

AlbanianSport.net 10/01/2017 18:00 ASNN – Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim

Dopingu / Mutko apelon në CAS vendimin për përjashtimin përjetë

Dopingu / Mutko apelon në CAS vendimin për përjashtimin përjetë

AlbanianSport.net 10/01/2017 15:15 ASNN – Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka pranuar kërkesën e apelimit

(Video) 2017-ta, një vit i tersët për të qenë portier…? Hidhini një sy…

(Video) 2017-ta, një vit i tersët për të qenë portier…? Hidhini një sy…

AlbanianSport.net 10/01/2017 14:20 ASNN – 2017 duket se nuk ka qenë një vit edhe i këndshëm për

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

AlbanianSport.net 10/01/2017 13:25 ASNN – Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”, do të

Çiklizëm / Dyrrotaket, mes skuadrës së dytë, Zhupës dhe femrave (IV)

Çiklizëm / Dyrrotaket, mes skuadrës së dytë, Zhupës dhe femrave (IV)

AlbanianSport.net 10/01/2017 12:30 … vijon nga dje Ndërsa Fondriesti deklaroi: “Sot jemi këtu vetëm për një ditë

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh