Subscribe to RSS

Volejboll / Brari: Të gjitha Federatat, në krizë financiare, por do ta kapërcejmë

Share Button

AlbanianSport.net 28/11/2017 09:45

ASNN – “Në të njëjtën kohë kemi konfirmuar dhe pjesëmarrjen në Lojërat Mesdhetare. Parë kështu janë një sërë veprimtarish që kërkojnë një buxhet të madh financiar”, – ka theksuar presidenti i Federatës Shqiptare të Volejbollit, Erlind Pëllumbi gjatë konferencës për shtyp dhënë dje. Ndërkohë për anën financiare, apo për vështirësitë që vijnë nga kjo pjesëmarrje e shumtë në aktivitetet ndërkombëtare ka folur dhe zëvendëspresidenti i Federatës Shqiptare të Volejbollit, Dashamir Brari.

“Ne e kemi vlerësuar këtë veprimtari, – thotë Brari, – por jo vetëm kaq kemi vlerësuar maksimalisht pjesëmarrjet, por do të kemi dhe më shumë grumbullime, ndërsa do të ndalemi në “zbore” të vogla stërvitore 2-3 ditore. Sepse vetëm kështu mund të testojmë dhe gjendjen e lojtarëve. Sa për anën financiare, të gjitha Federata sportive janë në krizë. Dhe unë besoj se Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, por dhe Bashkia e Tiranës do të japin më shumë përkrahje për volejbollin”.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

AlbanianSport.net 29/11/2017 18:35 ASNN – Kupa e Pavarësisë në volejboll është fituar nga Shqipëria.

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh