Subscribe to RSS

Volejboll / CEV vendos: Faza finale e Evropianit të Nën-19-vjeçareve, në Tiranë

Share Button

Gjergj Vyshka 05.09.2017 23:15

Në Krakovë të Polonisë, ku po zhvillohet Kampionati Europian i Volejbollit për meshkuj, është zhvilluar ditët e fundit Asambleja e Përgjithshme e Federatës Evropiane e Volejbollit (CEV), ku kanë marrë pjesë edhe drejtuesit e Federatës Shqiptare të Volejbollit (FSHV), Presidenti Erlind Pëllumbi, Sekretari i Përgjithshëm, Albens Vokopola, si dhe kryetari i komisionit tekniko-gjykues pranë Federatës, Konalsi Gjoka, i cili pati disa takime të rëndësishme për mbarëvajtjen dhe menaxhimin sa më të mirë së trupës së gjyqtarëve shqiptarë.

Gjatë asamblesë janë marrë një sërë vendimesh të rëndësishme për të ardhmen e familjes evropiane të volejbollit. Një lajm i mirë për dashamirësit e volejbollit shqiptar është aprovimi i kandidaturës së Shqipërisë, për të organizuar fazën finale të Kampionatit Evropian të grupmoshës deri në 19-vjeçe për femra, gjatë vitit 2018. Shqipëria ishte mes shteteve kandidate për ta organizuar këtë eveniment, pas propozimeve që vetë CEV kishte bërë në maj të këtij viti (në Romë), pranë bordit të administrimit të organizmit që qeveris volejbollin kontinental.

Ndërsa, Asambleja e 38-të e CEV-it e miratoi, duke e vlerësuar Shqipërinë si një kandidaturë të fortë, pas vlerësimeve pozitive që FSHV mori verën e këtij viti, në organizimin e evenimenteve të Ligës së Evropës, për meshkuj e femra. Për këtë arsye, Federata Shqiptare e Volejbollit ka deklaruar nëpërmjet një njoftimi për shtyp të afishuar në faqen e saj në Internet, se “ndihet krenare për këtë besim që i dha CEV-i, duke vlerësuar punën e madhe që është bërë deri më tani nga FSHV-ja, duke e futur edhe volejbollin shqiptar në kalendarin e veprimtarive më të rëndësishme evropiane për vitin 2018”.

Kujtojmë se faza finale e Evropianit të Nën-19-vjeçareve për femra do të zhvillohet nga data 1, deri më 9 shtator të vitit të ardhshëm. “Ne jemi të bindur se së bashku mund t’ia dalim mbanë të organizojmë një tjetër eveniment të nivelit të lartë dhe të rëndësishëm siç është Evropiani, për të nderuar volejbollin shqiptar dhe për ta kthyer atë në nivele të larta”, – ka përfunduar njoftimi i FSHV-së.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh