Subscribe to RSS

Volejboll – Femra / Barleti Volej nuk e ka problem Skënderbeun

Share Button

AlbanianSport.net 11/02/2018 12:30

ASNN – Barleti Volej, kampionia në fuqi e volejbollit të femrave, nuk e ka pasur aspak të vështirë të fitojë me Skënderbeun, thellësisht 3-0, në sallën Nr. 2 të Pallatit të Sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet.

Korçaret kanë bërë rezistencë vetëm në setin e parë dhe të tretë, atje ku Barleti Volej ka fituar 25-16 dhe 25-18. I dyti ka qenë gjithçka e mirë për Barleti Volejin, që ka fituar 25-13 dhe krejt ndeshjen 3-0.

 

Barleti Volej – Skënderbeu             3-0

(25-16, 25-13, 25-18)

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit – Femra

 

Grupi A1

 

Java e 8-të

(10 shkurt 2018)

 

Korabi – Lushnja                             0-3

(18-25, 17-25, 23-25)

 

Barleti Volej – Skënderbeu                        3-0

(25-16, 25-13, 25-18)

 

Vllaznia – Teuta                               2-3

(25-12, 18-25, 14-25, 25-17, 11-15)

 

Tirana – Partizani                            0-3

(17-25, 17-25, 15-25)

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Pikë

  1. Barleti Volej   8          8          0          24
  2. Tirana             8          6          2          18
  3. Partizani        8          6          2          17
  4. Teuta              8          5          3          15
  5. Skënderbeu  8          3          5            9
  6. Vllaznia         8          2          7            7
  7. Lushnja         8          1          7            3
  8. Korabi                        8          1          7            3

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Volejboll – Meshkuj / Farka Volej rikthehet tek suksesi “i harruar”

Volejboll – Meshkuj / Farka Volej rikthehet tek suksesi “i harruar”

AlbanianSport.net 11/02/2018 21:40 ASNN – Farka Volej është kthyer tek fitoret në kampionat, ndërsa

Volejboll – Meshkuj / Tirana, asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut

Volejboll – Meshkuj / Tirana, asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut

AlbanianSport.net 11/02/2018 19:50 ASNN – Tirana e volejbollit të meshkujve nuk ka bërë asnjë lëshim

Volejboll – Femra / Durrsaket triumfojnë në finale në “Qazim Dervishi”

Volejboll – Femra / Durrsaket triumfojnë në finale në “Qazim Dervishi”

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:00 ASNN – Teuta ka triumfuar në Pallatin e Sportit “Qazim Dervishi”

Volejboll – Femra / Aromë “latine”, Partizani hakmerret ndaj Tiranës

Volejboll – Femra / Aromë “latine”, Partizani hakmerret ndaj Tiranës

AlbanianSport.net 11/02/2018 16:10 ASNN – Partizani në volejboll për femra është hakmarrë ndaj

Volejboll – Meshkuj / Studenti gjen Elbasanin për t’u ringjallur

Volejboll – Meshkuj / Studenti gjen Elbasanin për t’u ringjallur

AlbanianSport.net 11/02/2018 14:20 ASNN – Elbasani është mundur në shtëpi nga Studenti në volejboll

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh