Subscribe to RSS

Volejboll – Femra / Durrsaket triumfojnë në finale në “Qazim Dervishi”

Share Button

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:00

ASNN – Teuta ka triumfuar në Pallatin e Sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës me Vllazninë vendëse, por vetëm pas setit final. Ndonëse seti i parë foli tërësisht për volejbollistet shkodrane, të cilat në sajë të një loje mjaft të mirë, si në organizim, ashtu dhe në sulm, teksa fituan 25-12, pjesa tjetër ka qenë një reagim i fortë i durrsakeve.

Të drejtuara nga trajneri i tyre Edmond Jazenxhiu ato spikasin për një mobilizim total në setin e dytë, ku pas disa barazimeve të pikëve të para, shkëputen duke e fituar këtë sete me shifrat 18-25. Entuziazmi i setit të dytë vijon të jetë i pranishëm tek skuadra durrsake edhe në setin  e trete.

Set të cilin arrijnë ta fitojnë edhe më lehtësisht, këtë radhë me shifrat 14-25. Vllaznia nuk dorëzohet, por fiton setin e katërt 25-17 dhe gjithçka shkon në setin final, të cilin e fiton Teuta, me shifrat 15-11 dhe krejt ndeshjen me rezultatin e përgjithshëm 3-2. Ra në sy loja e mirë e Begiçit.

 

Vllaznia – Teuta                                2-3

(25-12, 18-25, 14-25, 25-17, 11-15)

Vllaznia: Petëza, Molla, Picaku, Zhivani, Qershija, Koçeku, Dodani, Çulaj. Trajner: S. Gogo

Teuta: Begiçi, Rexhepi, Avdyliu, Disha, Gashi, Guzina, Jahja, Matoshi, Domi, Çuka. Trajner E. Jazenxhiu

Gjyqtarë: E. Zenullari, A. Shehu (Tiranë)

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit – Femra

 

Grupi A1

 

Java e 8-të

(10 shkurt 2018)

 

Korabi – Lushnja                             0-3

(18-25, 17-25, 23-25)

 

Barleti Volej – Skënderbeu                        3-0

(25-16, 25-13, 25-18)

 

Vllaznia – Teuta                               2-3

(25-12, 18-25, 14-25, 25-17, 11-15)

 

Tirana – Partizani                            0-3

(17-25, 17-25, 15-25)

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Pikë

  1. Barleti Volej   8          8          0          24
  2. Tirana             8          6          2          18
  3. Partizani        8          6          2          17
  4. Teuta              8          5          3          15
  5. Skënderbeu  8          3          5            9
  6. Vllaznia         8          2          7            7
  7. Lushnja         8          1          7            3
  8. Korabi                        8          1          7            3

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Volejboll – Meshkuj / Farka Volej rikthehet tek suksesi “i harruar”

Volejboll – Meshkuj / Farka Volej rikthehet tek suksesi “i harruar”

AlbanianSport.net 11/02/2018 21:40 ASNN – Farka Volej është kthyer tek fitoret në kampionat, ndërsa

Volejboll – Meshkuj / Tirana, asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut

Volejboll – Meshkuj / Tirana, asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut

AlbanianSport.net 11/02/2018 19:50 ASNN – Tirana e volejbollit të meshkujve nuk ka bërë asnjë lëshim

Volejboll – Femra / Aromë “latine”, Partizani hakmerret ndaj Tiranës

Volejboll – Femra / Aromë “latine”, Partizani hakmerret ndaj Tiranës

AlbanianSport.net 11/02/2018 16:10 ASNN – Partizani në volejboll për femra është hakmarrë ndaj

Volejboll – Meshkuj / Studenti gjen Elbasanin për t’u ringjallur

Volejboll – Meshkuj / Studenti gjen Elbasanin për t’u ringjallur

AlbanianSport.net 11/02/2018 14:20 ASNN – Elbasani është mundur në shtëpi nga Studenti në volejboll

Volejboll – Femra / Barleti Volej nuk e ka problem Skënderbeun

Volejboll – Femra / Barleti Volej nuk e ka problem Skënderbeun

AlbanianSport.net 11/02/2018 12:30 ASNN – Barleti Volej, kampionia në fuqi e volejbollit të femrave

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh