Subscribe to RSS

Volejboll – Femra / Finlanda, thjesht shëtitje me Austrinë, e mbyll me 3 fitore

Share Button

Gjergj Vyshka 12.06.2017 19:45

Finlanda e ka pasur thjeshtë shëtitje ndeshjen me Austrinë, ndërsa duke luajtur me një shumicë volejbollistesh të stolit ia ka dalë të fitojë përsëri 3-0. Në të tre setet ka qenë në avantazh të rezultatit, ndërsa ka fituar 25-17, 25-19 dhe 25-20 dhe në fund 3-0. Për çudi, Finlanda është ndëshkuar dhe me kartonë të verdhë fillimisht për vonesë në kryerjen e ndërrimit dhe më pas për protesta ndaj vendimit të gjyqtarit qipriot Papajorgiu.

E megjithatë ia ka dalë të jetë fituese. Pikëshënuesja më e mirë e ndeshjes është Markoviç e Austrisë me 15 pikë e ndjekur nga Kosonen e Finlandës me 8 pikë. Në bllok ka dalë fituese Lakonen e Finlandës me tre mure fituese e ndjekur nga Maros e Austrisë me dy të tilla. Në shërbim ka dalë fituese Kosonen e Finlandës me tre rezultative e ndjekur nga Bajde e Austrisë me dy të tilla.

Në total, në 3 sete, Finlanda ka shënuar 75 pikë prej të cilave 52 pikë vetë, kurse 23 pikë kanë ardhur nga gabimet e Austrisë. Në anën tjetër, Austria, në3 sete ka shënuar 56 pikë, prej të cilave 41 pikë vetë, kurse 15 pikë kanë ardhur nga gabimet e Finlandës, e cila kështu e ka mbyllur fazën e parë të Ligës së Evropës në volejboll për femra në vendin e parë.

 

Finlandë – Austri      3-0

(25-17, 25-19, 25-20)

Finlanda: Kosonen, Alanko, Pihlajamaki, Karhu, Korhonen, Lakonen, Mantila (L) / Kokonen, Piesanen. Trajner: T. Kangasniemi

Austria: Bajde, Holzer, Myler, Maros, Markoviç, Nesimoviç, Valner (L), Epure (L) / Teufl, Hrtianska, Deisl. Trajnere: S.Iliç

Gjyqtarë: G. Papajorgiu (Qipro), D. Saviç (Bosnjë-Hercegovinë)

Ndihmës: R. Mujo, A. Nurja, E. Kurti (Tiranë), G. Zuna (Durrës)

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Gjergj Vyshka 13.06.2017 17:05 Pingpongistja e Teutës, Liridona Rexhaj, ka dalë e treta në Kampionatin

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

AlbanianSport.net 13.06.2017 15:15 ASNN – Kënaqësi dhe gëzim në klubin e volejbollit LPM Mondovì,

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

Gjergj Vyshka 13.06.2017 13:25 “Diamond Ligë” në Oslo të Norvegjisë është stacioni i radhës

Volejboll – Meshkuj / Xhelati: Do të mundohemi të bëjmë dhe ne mrekullinë

Volejboll – Meshkuj / Xhelati: Do të mundohemi të bëjmë dhe ne mrekullinë

Gjergj Vyshka 12.06.2017 11:35 Kapiteni i kuqezinjve: “Deri më tani kemi punuar jashtëzakonisht

(Video) Po vijnë gjermanët… Pse “Nike” ka rënë dhe “adidas”-i po rritet …

(Video) Po vijnë gjermanët… Pse “Nike” ka rënë dhe “adidas”-i po rritet …

Marrë nga Revista “TIME” 12.06.2017 10:40 Gjermanët janë yje të sportit. Ata janë kampionët në fuqi të botës

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh