Subscribe to RSS

Volejboll – Femra / Flamurtari fiton duelin e fundtabelës ndaj Divjakës

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 14:35

ASNN – Divjaka humbet sërish, 0-3 në fushën e vet, edhe ndaj Flamurtarit të vendit të parafundit.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Josif Rrudho po e mbyll edhe këtë kampionat me zero pikë dhe pa fituar asnjë set.

 

DIVJAKA – FLAMURTARI              0-3

(19-25, 23-25, 22-25)

DIVJAKA: Berboti, Qosja, Nushi, Ndreko, Monçja, Dhamo / Allkanjari, Prifti, Qarri. Trajner: J. Rrudho

FLAMURTARI: Ademi, Dane, Çaushaj, Abedini, Llanaj, Gjoni / Koçi, Kalo, Dedja, Shehu. Trajner: Y. Lulushi

GJYQTARË: A. Brokaj, K. Tota (Tiranë)

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit – Femra

 

Grupi A2

 

Java e 8-të

(10 mars 2018)

 

Apolonia – Vlora Volej        3-0 (në tavolinë)  

Divjaka – Flamurtari                        0-3

Elbasani – Mirdita                e shtyrë për 21 mars 2018

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Setet               Pikë

  1. Mirdita            7          7          0          21-5                20
  2. Apolonia        8          5          3          18-10              16
  3. Vlora Volej     8          5          3          15-12              14
  4. Elbasani        7          3          4          13-12              10
  5. Flamurtari      8          3          5          13-17                9
  6. Divjaka           8          0          8            0-24                0

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

AlbanianSport.net 12/03/2018 09:45 ASNN – Në Sallën Sportive “Arjana Arapi” të qytetit të Rrëshenit,

Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, një infrastrukturë sportive mizerje…!

Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, një infrastrukturë sportive mizerje…!

AlbanianSport.net 11/03/2018 22:50 ASNN – Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, katastrofë; pa rrethim për

Volejboll – Meshkuj / Vllaznia mund Elbasanin për 60 minuta në Shkodër

Volejboll – Meshkuj / Vllaznia mund Elbasanin për 60 minuta në Shkodër

AlbanianSport.net 11/03/2018 20:35 ASNN – Vllaznia ka rikthyer entuziazmin e fitoreve, ndërsa në harkun

Volejboll – Femra / Skënderbeu reziston vetëm një set, Teuta, 3 pikë të arta

Volejboll – Femra / Skënderbeu reziston vetëm një set, Teuta, 3 pikë të arta

AlbanianSport.net 11/03/2018 18:20 ASNN – Skënderbeu në volejboll për femra për pak sa të dielën

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh