Subscribe to RSS

Volejboll – Femra / Kapitenia Prenga: Duhet të shpresojmë për më shumë

Share Button

Gjergj Vyshka 12.06.2017 12:30

“Ka qenë një fitore e merituar në 100 % të saj, – ka deklaruar 31-vjeçarja Arjola Prenga pas triumfit ndaj Bjellorusisë. – Kemi bërë një lojë shumë të bukur që na kënaqëi si ne në fushë dhe tifozët përteth. Jemi të lumtura. Skuadra ka treguar një rritje të dukshme nga njëra ndeshje te tjetra.”
“Më duhet përmend edhe një fakt që krahasuar me ekipet me të cilat ne u ndeshëm, ato kanë zhvilluar mjaft ndeshje zyrtare dhe jozyrtare përpara se vinin në këtë veprimtari, kurse ne luajtëm dy ndeshje me Malin e Zi, për më tepër vinim me mungesa, – ka vijuar ajo. – Por rëndësi ka qenë përpos kohës së shkurtër bëmë një performancë të kënaqshme, por ende asgjë nuk ka përfunduar pasi.”
“Kualifikimi për në fazën finale? As herët po as vonë nuk është për të shpresuar. Megjithatë përse të mos ëndërrojmë, përse të mos shpresojmë. Janë për tu luajtur edhe tre ndeshje të tjera dhe nëse arrijmë t’i mbyllim 3-0 edhe mund të kualifikohemi. Unë jam shumë e lumtur me paraqitjen e kombëtares”, – ka përfunduar kapitenia Arjola Prenga.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Gjergj Vyshka 13.06.2017 17:05 Pingpongistja e Teutës, Liridona Rexhaj, ka dalë e treta në Kampionatin

Kombëtarja / De Biazi përvijon largimin: E mbyll në nëntor, nuk rinovoj

Kombëtarja / De Biazi përvijon largimin: E mbyll në nëntor, nuk rinovoj

AlbanianSport.net 13.06.2017 16:10 ASNN – Xhovani De Biazi nuk do të jetë më trajner i Kombëtares

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

AlbanianSport.net 13.06.2017 15:15 ASNN – Kënaqësi dhe gëzim në klubin e volejbollit LPM Mondovì,

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

Gjergj Vyshka 13.06.2017 13:25 “Diamond Ligë” në Oslo të Norvegjisë është stacioni i radhës

Volejboll – Meshkuj / Xhelati: Do të mundohemi të bëjmë dhe ne mrekullinë

Volejboll – Meshkuj / Xhelati: Do të mundohemi të bëjmë dhe ne mrekullinë

Gjergj Vyshka 12.06.2017 11:35 Kapiteni i kuqezinjve: “Deri më tani kemi punuar jashtëzakonisht

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh