Subscribe to RSS

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Share Button

Gjergj Vyshka 03.10.2017 08:00

Në prag të sezonit të ri të kampionatit, që nis më 7 tetor, Partizani në volejboll për femra, që drejtohet nga trajneri Roland Tarja dhe ndihmësi Ilir Thanasi, ka bërë në fundjavë 3 ndeshje miqësore. Të parën e ka luajtur të premten në palestrën e të kuqeve, ndaj skuadrës nga Kosovar, Skënderajt, të cilën e ka fituar 3-1. Kurse të shtunën e të dielën ka udhëtuar për një turne në Podgoricë.

Atje ku është ndeshur me malazezet e Moracës dhe të Galebit. E, të dyja këto ndeshje, Partizani i ka fituar përkatësisht 3-0 dhe 3-1. Nuk duhet harruar që Partizani ka bërë përforcime në merkaton e verës, teksa pjesë e të kuqeve është bërë Xheka dhe Fagu, që kanë ardhur nga kampionet e Barletit Volej, si dhe Nezaj. Përtej largimit të Pirrës dhe Shehut, pjesa tjetër e skuadrës së Tares është po ajo e sezonit të kaluar.

E kjo duke nisur që nga kapitenia Esmeralda Tuci për të vazhduar me radhë tek Matraku, Blloku, Meçorapoj, Fetaj, Xhaferraj, Agolli etj. Në fakt Partizani nuk është se e ka nisur mirë sezonin, sepse pati fituar në gjysmëfinale ndaj Teutës në Kupën e Federatës Shqiptare të Volejbollit, 3-0, por qe befasuar në finale ndaj Tiranës, teksa bardheblutë e Adrian Gorenxës fituan 3-1.

Pikërisht ndaj Tiranës do ta nisë kampionatin më 7 tetor 2017, ndeshje që do të zhvillohet në ora 17:00, në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

AlbanianSport.net 29/11/2017 18:35 ASNN – Kupa e Pavarësisë në volejboll është fituar nga Shqipëria.

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh