Subscribe to RSS

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Share Button

Gjergj Vyshka 03.10.2017 08:00

Në prag të sezonit të ri të kampionatit, që nis më 7 tetor, Partizani në volejboll për femra, që drejtohet nga trajneri Roland Tarja dhe ndihmësi Ilir Thanasi, ka bërë në fundjavë 3 ndeshje miqësore. Të parën e ka luajtur të premten në palestrën e të kuqeve, ndaj skuadrës nga Kosovar, Skënderajt, të cilën e ka fituar 3-1. Kurse të shtunën e të dielën ka udhëtuar për një turne në Podgoricë.

Atje ku është ndeshur me malazezet e Moracës dhe të Galebit. E, të dyja këto ndeshje, Partizani i ka fituar përkatësisht 3-0 dhe 3-1. Nuk duhet harruar që Partizani ka bërë përforcime në merkaton e verës, teksa pjesë e të kuqeve është bërë Xheka dhe Fagu, që kanë ardhur nga kampionet e Barletit Volej, si dhe Nezaj. Përtej largimit të Pirrës dhe Shehut, pjesa tjetër e skuadrës së Tares është po ajo e sezonit të kaluar.

E kjo duke nisur që nga kapitenia Esmeralda Tuci për të vazhduar me radhë tek Matraku, Blloku, Meçorapoj, Fetaj, Xhaferraj, Agolli etj. Në fakt Partizani nuk është se e ka nisur mirë sezonin, sepse pati fituar në gjysmëfinale ndaj Teutës në Kupën e Federatës Shqiptare të Volejbollit, 3-0, por qe befasuar në finale ndaj Tiranës, teksa bardheblutë e Adrian Gorenxës fituan 3-1.

Pikërisht ndaj Tiranës do ta nisë kampionatin më 7 tetor 2017, ndeshje që do të zhvillohet në ora 17:00, në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

AlbanianSport.net 21.09.2017 16:10 ASNN – Ish-trajneri i  përfaqësueses kuqezi të koshit të meshkujve,

(Video) Çiklizëm / Anxhaku: Rreth edhe për të rinjtë, sytë nga “Tokio 2020”

(Video) Çiklizëm / Anxhaku: Rreth edhe për të rinjtë, sytë nga “Tokio 2020”

AlbanianSport.net 21.09.2017 11:35 ASNN – Një Rreth Çiklistik të Shqipërisë posaçërisht për grumoshën

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh