Subscribe to RSS

Volejboll – Femra / Pas 4 vjetësh mungesë, Mirdita rikthehet në grupin A1

Share Button

AlbanianSport.net 14/03/2018 07:00

ASNN – Mirdita, skuadra që është njohur për shumë e shumë vite si “Minatori”, i ka dhënë fund qëndrimit katërvjeçar në nivelet e ulëta të volejbollit shqiptar.

E sot do të bëjë festën e ngjitjes në elitën e volejbollit, ndërsa dje ka fituar 3-0 me Vlora Volej në fushën e kësaj të fundit.

25-18, 25-13 dhe 25-16 kanë qenë rezultatet e 3 seteve dhe në harkun kohor të një ore, Mirdita ka mbaruar punë.

 

Vlora Volej – Mirdita             0-3

(18-25, 13-25, 16-25)

Vlora Volej: Guci Osmanaj, Hamzaj, Canaj, Hoxha, Qehajaj, Resulaj, Bakaj, Isufi, Hodo Trajner: K. Sako

Mirdita: Gjini, Beleshi, Dona, Picaku, D. Kolaj, Pepa, Përgjetani, Lleshaj, Pepkola, F. Kolaj, Dushi. Trajner: M. Kolaj

Gjyqtarë: K. Agolli, A. Nurja (Tiranë)

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit- Femra

 

Grupi A2

 

Java e 10-të

(24 mars 2018)

 

Apolonia – Flamurtari         2-3

Vlora Volej – Mirdita                        0-3

Divjaka – Elbasani               0-3

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Setet               Pikë

  1. Mirdita            10        9            1        27-8                26
  2. Apolonia        10        6            4        23-15              19
  3. Elbasani        10        5            5        21-15              17
  4. Flamurtari      10        5            5        19-19              14
  5. Vlora Volej     10        5            5        15-18              14
  6. Divjaka           10        0          10          0-30                0

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

AlbanianSport.net 19/04/2018 22:00 ASNN – Erzeni ka bërë “bis”, duke e fituar edhe duelin e dytë

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

AlbanianSport.net 19/04/2018 20:55 ASNN – Kampionati Kombëtar i Basketbollit për meshkuj ka

Volejboll / Risia e Federatës, një kanal për transmetim direkt në Internet

Volejboll / Risia e Federatës, një kanal për transmetim direkt në Internet

AlbanianSport.net 19/04/2018 19:50 ASNN – Federata Shqiptare e Volejbollit duket se është ndër institucionet

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

AlbanianSport.net 19/04/2018 18:45 ASNN – Tirana në basketboll për femra është finaliste e betejës

Volejboll – Femra / Trajneri Tare, i pakënaqur: Ishim nën tension

Volejboll – Femra / Trajneri Tare, i pakënaqur: Ishim nën tension

AlbanianSport.net 19/04/2018 16:35 ASNN – Roland Tarja, trajneri i Partizanit, në lidhje direkte pas

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh