Subscribe to RSS

Volejboll – Femra / Skënderbeu reziston vetëm një set, Teuta, 3 pikë të arta

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 18:20

ASNN – Skënderbeu në volejboll për femra për pak sa të dielën nuk ka bërë surprizën në Korçë ndaj durrsakeve. Por në fund ato që kanë dalë me tre pikë të çmuara kanë qenë mikeshat e Teutës. Të katër setet kanë qenë të bukura dhe me rivalitet. Seti i parë nis mirë për Skënderbeun 6-1 dhe më pas 8-5.

Pas këtij momenti dhe deri në fund ka barazime të shumta; 9-9, 12-12, 16-16, 20-20 dhe 23-23. Dy pikët e fundit u takojnë vendasve që e mbyllin setin e parë 25-23. Seti i dytë nis sërish me barazimin 3-3 dhe më pas Teuta nuk fal, teksa kryeson 4-8, 9-13, 15-17 dhe bën shkëputjen e madhe 17-23 duke mbyllur setin e dytë 21-25.

Seti i tretë nis mjaft mirë për Skënderbeun që kryeson 4-0 dhe më pas rezultati thellohet në 9-3. Por këtu mikeshat vetëm falë shërbimit barazojnë shifrat në 11-11 dhe pas këtij momenti është Teuta që kryesor 13-16 dhe 19-21 e fiton 22-25. Seti i katërt dhe i fundit fillon sërish në barazimin 2-2, teksa Teuta e ka të lehtë në vazhdim që kryeson 4-8, 8-12 dhe duke thelluar epërsinë në 13-19. 20-25 dhe 1-3 për Teutën.

 

Skënderbeu – Teuta                                    1-3

(25-23, 21-25, 22-25, 20-25)

Skënderbeu: N. Shahu, Grabocka, Bego, Beshiri, Demiraj, Mitre, Hasaj (L) / Jatagani, Pelivani, Shahinasi. Trajnere: M. Shahu

Teuta: Begiçi, Gashi, Rexhepi, Disha, Avdyli, Çuka, Jahja (L) / Guzina, Kodra, Domi, K. Matoshi. Trajner: E. Jazexhi

Gjyqtarë: E. Zenullari, Ko. Gjoka (Tiranë)

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit – Femra

 

Grupi A1

 

Java e 11-të

(9-10 mars 2018)

 

Korabi – Vllaznia                 2-3

Barleti Volej – Tirana           3-0

Skënderbeu – Teuta           1-3

Lushnja – Partizani             0-3

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Setet               Pikë

  1. Barleti Volej   11        11          0        33-3                33
  2. Partizani        11          9          2        28-8                26
  3. Tirana             11          8          3        24-12              24
  4. Teuta              11          7          4        25-16              21
  5. Skënderbeu  11          4          7        15-22              12
  6. Vllaznia         11          3          8        14-26                9
  7. Lushnja         11          1        10          4-30                3
  8. Korabi                        11          1        10          5-31                4

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

AlbanianSport.net 12/03/2018 09:45 ASNN – Në Sallën Sportive “Arjana Arapi” të qytetit të Rrëshenit,

Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, një infrastrukturë sportive mizerje…!

Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, një infrastrukturë sportive mizerje…!

AlbanianSport.net 11/03/2018 22:50 ASNN – Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, katastrofë; pa rrethim për

Volejboll – Meshkuj / Vllaznia mund Elbasanin për 60 minuta në Shkodër

Volejboll – Meshkuj / Vllaznia mund Elbasanin për 60 minuta në Shkodër

AlbanianSport.net 11/03/2018 20:35 ASNN – Vllaznia ka rikthyer entuziazmin e fitoreve, ndërsa në harkun

Volejboll – Meshkuj / Studenti “fal” një set, por bën formalitetin me Teutën

Volejboll – Meshkuj / Studenti “fal” një set, por bën formalitetin me Teutën

AlbanianSport.net 11/03/2018 16:50 ASNN – Studenti i Altin Demit dhe Agim Rekës ka kryer formalitetin,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh