Subscribe to RSS

Volejboll – Femra / Tarja shpalos strategjinë e tij për Nën-19-vjeçaret kuqezi

Share Button

AlbanianSport.net 28/11/2017 13:25

ASNN – Federata Shqiptare e Volejbollit e ka vendosur tashmë që trajneri i Kombëtares së të rejave, e cila do të marrë pjesë në shtator në fazën finale të Kampionatit Evropian të Nën-19-vjeçareve do të jetë Roland Tarja. Për këtë arsye, Tarja në konferencë për shtyp do të deklaronte: “Së pari, është gjë e madhe që Federata Shqiptare e Volejbollit ka marrë përsipër të organizojë Kampionatin Evropian të të rejave në Tiranë.”

“Madje unë kam thënë që, më mirë sesa në Ballkaniada, është shumë e rëndësishme që të marrim pjesë në këto veprimtari evropiane, – ka vijuar ai. – Ne kemi një bazë të mirë në kampionatin e të rriturave të tilla si Kushi e Shira tek Tirana, Molla e Qershia tek Vllaznia, Hasku tek Partizani, apo dhe Disha e Rexhepi tek Teuta. Janë lojtare që do të bëjnë bazën e Kombëtares së Nën-19-vjeçareve.”

“Pa harruar këtu edhe elementët që do të vijnë nga të rejat, të cilat deri në një përbërje finale për Kombëtaren e Nën-19-vjeçareve do të ketë përzgjedhje të vazhdueshme, – ka vijuar Tarja. – Mendoj që kjo pjesëmarrje në Kampionatin Evropian së të rejave duke u ndeshur me elitën e volejbollit i bën mirë zhvillimit të këtij sporti në vend. Dhe për këtë jemi shumë të kënaqur”.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

AlbanianSport.net 29/11/2017 18:35 ASNN – Kupa e Pavarësisë në volejboll është fituar nga Shqipëria.

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh