Subscribe to RSS

Volejboll – Femra / Trajneri Altin Martiri: Nuk ka miqësore për Kombëtaret

Share Button

AlbanianSport.net 28/11/2017 11:35

ASNN – Kombëtarja e Shqipërisë në volejboll për meshkuj dhe për femra në këto miqësore me Kosovën do të jetë me lojtare të kampionatit, ndërsa legjionarët vijojnë të jenë në ekipet e tyre.

Dhe për këtë arsye, trajneri i kombëtares së vajzave, Altin Martiroi, pranon që kampionati nuk i përmbush pritshmëritë për cilësinë e Kombëtares. “Duhet ta pranojmë që niveli i kampionatit të femrave nuk i plotëson pritshmëritë tona”, – ka thënë ai.

“Baza e lojtareve të Kombëtares mbeten ato që luajnë jashtë, – ka vijuar kreu i stolit kuqezi gjatë konferencës së djeshme për shtyp. – Megjithatë kjo ndeshje me Kosovën është matës për këto lojtare për të qenë në vazhdim pjesë e përfaqësues.”

“Më duhet të them që përtej patriotizmit, ne hyjmë për të fituar këto ndeshje. Ndërkohë kemi një kombëtare me moshë të re, që do të jetë themeli i së ardhmes”, – ka përfunduar trajneri i kombëtares së vajzave, Altin Martiri.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

AlbanianSport.net 29/11/2017 18:35 ASNN – Kupa e Pavarësisë në volejboll është fituar nga Shqipëria.

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh