Subscribe to RSS

Volejboll – Femra / Trajneri Altin Martiri: Nuk ka miqësore për Kombëtaret

Share Button

AlbanianSport.net 28/11/2017 11:35

ASNN – Kombëtarja e Shqipërisë në volejboll për meshkuj dhe për femra në këto miqësore me Kosovën do të jetë me lojtare të kampionatit, ndërsa legjionarët vijojnë të jenë në ekipet e tyre.

Dhe për këtë arsye, trajneri i kombëtares së vajzave, Altin Martiroi, pranon që kampionati nuk i përmbush pritshmëritë për cilësinë e Kombëtares. “Duhet ta pranojmë që niveli i kampionatit të femrave nuk i plotëson pritshmëritë tona”, – ka thënë ai.

“Baza e lojtareve të Kombëtares mbeten ato që luajnë jashtë, – ka vijuar kreu i stolit kuqezi gjatë konferencës së djeshme për shtyp. – Megjithatë kjo ndeshje me Kosovën është matës për këto lojtare për të qenë në vazhdim pjesë e përfaqësues.”

“Më duhet të them që përtej patriotizmit, ne hyjmë për të fituar këto ndeshje. Ndërkohë kemi një kombëtare me moshë të re, që do të jetë themeli i së ardhmes”, – ka përfunduar trajneri i kombëtares së vajzave, Altin Martiri.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Volejboll – Meshkuj / Farka Volej rikthehet tek suksesi “i harruar”

Volejboll – Meshkuj / Farka Volej rikthehet tek suksesi “i harruar”

AlbanianSport.net 11/02/2018 21:40 ASNN – Farka Volej është kthyer tek fitoret në kampionat, ndërsa

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

Volejboll – Meshkuj / Tirana, asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut

Volejboll – Meshkuj / Tirana, asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut

AlbanianSport.net 11/02/2018 19:50 ASNN – Tirana e volejbollit të meshkujve nuk ka bërë asnjë lëshim

Volejboll – Femra / Durrsaket triumfojnë në finale në “Qazim Dervishi”

Volejboll – Femra / Durrsaket triumfojnë në finale në “Qazim Dervishi”

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:00 ASNN – Teuta ka triumfuar në Pallatin e Sportit “Qazim Dervishi”

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh