Subscribe to RSS

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Share Button

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35

ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin Martiri, ka deklaruar në përfundim të ndeshjes me Kosovën se ka mbetur i kënaqur. “Unë e thashë edhe në konferencën për shtyp se e doja këtë fitore”, – deklaroi ai.

“Jam i kënaqur nga lojtaret, pritshmëritë e mia i kanë kaluar dhe tashmë secila prej tyre është kandidate për përfaqësuesen për veprimtaritë zyrtare, – ka vijuar trajneri kuqezi. – Do të kemi dhe ndeshje e seleksionime të tjera, por sinjalet që mora janë të mira”.

Ndërkaq, Dritan Bardhi për herë të parë ka drejtuar ekipin e të rriturve dhe e ka nisur me fitore. “Duhet të dini që një pjesë e mirë e këtyre volejbollistëve kanë qenë në kombëtare në Ligën e Evropës”, – ka thënë trajneri i Farka Volejit.

“Por dhe pjesa tjetër dha sinjale të mira dhe unë për këtë qëllim i aktivizova të gjithë, – ka vijuar ai. – Gati 8 lojtarë do të mund të jenë në Kombëtare në veprimtaritë zyrtare, kurse unë jam i kënaqur me përkushtimin e volejbollistëve, ashtu si edhe për fitoren.”

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Volejboll – Meshkuj / Farka Volej rikthehet tek suksesi “i harruar”

Volejboll – Meshkuj / Farka Volej rikthehet tek suksesi “i harruar”

AlbanianSport.net 11/02/2018 21:40 ASNN – Farka Volej është kthyer tek fitoret në kampionat, ndërsa

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

Volejboll – Meshkuj / Tirana, asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut

Volejboll – Meshkuj / Tirana, asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut

AlbanianSport.net 11/02/2018 19:50 ASNN – Tirana e volejbollit të meshkujve nuk ka bërë asnjë lëshim

Volejboll – Femra / Durrsaket triumfojnë në finale në “Qazim Dervishi”

Volejboll – Femra / Durrsaket triumfojnë në finale në “Qazim Dervishi”

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:00 ASNN – Teuta ka triumfuar në Pallatin e Sportit “Qazim Dervishi”

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh