Subscribe to RSS

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

Share Button

AlbanianSport.net 29/11/2017 18:35

ASNN – Kupa e Pavarësisë në volejboll është fituar nga Shqipëria. Kombëtaret shqiptare për meshkuj dhe femra kanë mundur Kosovën në ndeshjet e zhvilluara në sallën olimpike “Feti Borova”.

Gjatë kësaj veprimtarie, Federata Shqiptare e Volejbollit ka shpërndarë tituj “Mirënjohjeje” për 17 figura të sportit të volejbollit shqiptar.

Në një ceremoni që ka zhvilluar mes dy ndeshjeve të Shqipërisë me Kosovën, FSHV ka nderuar me Mirënjohje 17 nga figurat e saj. Dhe ata ishin Vasil Binga, Anastas Panteqi, Thoma Spaho, Ylli Shehu, Harun Dojaka, Safa Vokopola, Vehbi Sulejmani, Fatmir Sharofi, Zhan Bonati, Lluka Prifti, Ali Miraku, Lulëzim Alite, Vasil Ruci, Vjollca Qose, Lejla Duka, Fatmira Dreni dhe Donika Muka.

Ndërkohë me Mirënjohje është nderuar dhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, si dhe Federata e Volejbollit të Kosovës. Një atmosferë pozitive, ndërsa rezultatet e ndeshjeve kanë dalë në plan të dytë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Kamza-Teuta 1-1, durrsakët marrin një gol të vyer në duelin e Kupës

Kamza-Teuta 1-1, durrsakët marrin një gol të vyer në duelin e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:55 ASNN – Ka qenë një ndeshje që premtoi shumë që në nisje të saj,

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh