Subscribe to RSS

Volejboll / Kola & Gjini: Do ta kthejmë Mirditën e rrjetës aty ku i takon

Share Button

AlbanianSport.net 26/02/2018 19:50

ASNN – Mirdita është një zonë që ka spikatur me kontributin e saj në volejbollin shqiptar të femrave dhe aktualisht skuadra e saj po lufton për ngjitjen në nivelin më të lartë të Kampionatit Kombëtar. Duke folur për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, si shefi i klubit, Kola, ashtu edhe kapitenia Gjini, theksojnë se synimi është rikthimi i kësaj skuadre aty ku ia dikton historia.

Pasi ka mundur 3-1 në fushën e vet Flamurtarin dhe po ashtu Apoloninë, skuadra e volejbollit të Mirditës vazhdon përgatitjet për 3 ndeshjet e mbetura të fazës së dytë të Grupit A2 dhe për shefin e klubit, Mark Kola, synimi mbetet i njëjtë. Fjalëve të Kolës u ka bërë jehonë edhe kapitenia Amarda Gjini.

Mirdita aktualisht kryeson renditjen e nivelit të dytë të Kampionatit Kombëtar të Volejbollit për femra, që njihet si Grupi A2, me 6 fitore në po aq ndeshje dhe është pretendente kryesore për t’u ngjitur midis më të mirave të rrjetës shqiptare sezonin e ardhshëm.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

AlbanianSport.net 12/03/2018 13:25 ASNN – Federata Shqiptare e Alpinizmit ka zhvilluar veprimtarinë

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

AlbanianSport.net 12/03/2018 11:35 ASNN – Materiali i mëposhtëm na sjell një episod të këndshëm

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

AlbanianSport.net 12/03/2018 10:40 ASNN – Kreu i organizmit që qeveris çiklizmin shqiptar, Skënder

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

AlbanianSport.net 12/03/2018 09:45 ASNN – Në Sallën Sportive “Arjana Arapi” të qytetit të Rrëshenit,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh