Subscribe to RSS

Volejboll / Më 28 gusht 2017, hedhja e shortit për sezonin e ri të rrjetës

Share Button

Gjergj Vyshka 18.08.2017 13:25

Federata Shqiptare e Volejbollit ka lajmëruar se më 28 gusht 2017, në ora 11:00, në mjediset e organizmit që qeveris rrjetën shqiptare, do të bëhet hedhja e shortit të Kampionatit Kombëtar për sezonin 2017-2018.

Bëhet fjalë për nivelin e vetë, apo Grupin A1 të meshkujve, si dhe për të dy nivelet e femrave, grupin A1 dhe A2. Dhe Federata Shqiptare e Volejbollit ka ftuar të gjithë përfaqësuesit e klubeve dhe të shoqatave sportive, por dhe mediat sportive, që të jetë të pranishme për pasqyrimin e këtij shorti.

Ajo që duhet bërë e ditur është fakti se vjet Gramshi për meshkuj dhe Studenti për femra, edhe pse qenë të pranishme dhe shorti u bë me to, u tërhoqën në momentet e fundit nga gara për arsye financiare.

Ndërkohë gjithashtu ajo që do t’i paraprijë Kampionatit Kombëtar të Të Rriturve do të jetë Kupa e Federatës Shqiptare të Volejbollit. E, më pas, mbetet Kupa e Shqipërisë. Kësisoj volejbolli shqiptar është në prag të aktiviteteve të sezonit 2017-2018.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 08:00 Në prag të sezonit të ri të kampionatit, që nis më 7 tetor, Partizani

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

AlbanianSport.net 21.09.2017 16:10 ASNN – Ish-trajneri i  përfaqësueses kuqezi të koshit të meshkujve,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh