Subscribe to RSS

Volejboll – Meshkuj / Elbasani thyen Teutën, braktis fundin e renditjes…

Share Button

AlbanianSport.net 30.03.2017 12:30

ASNN – Elbasani në volejboll për meshkuj ka shënuar fitoren e dytë në kampionat, ndërsa të martën ka mundur Teutën në Pallatin e Sportit “Ramazan Njala” të qytetit të Durrësi.

E për rrjedhojë tashmë ka lënë dhe fundin e tabelës së renditjes. Durrsakët e kanë nisur mirë, ndërsa kanë fituar setin e parë 25-20. Më pas reagon skuadra e Fisnik Lushnjarit, e cila rrëmben 3 sete radhazi.

Përkatësisht 18-25, 10-25, 17-25 dhe, bashkë me to, ka fituar edhe krejt ndeshjen 3-1. Deri në përfundim të fazës së dytë kanë mbetur dhe dy javë.

 

Teuta – Elbasani                  1-3

(25-20, 18-25, 10-25, 17-25)

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit – Meshkuj

 

E prapambetur

(28 mars 2017)

 

Të premten:

Teuta – Elbasani                   1-3

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Setet               Pikë

  1. Partizani        14        13          1        40-6                36
  2. Farka Volej    14        11          3        36-14              33
  3. Studenti         14        11          3        33-19              31
  4. Tirana             15        10          5        34-20              29
  5. Vllaznia         14          7          7        30-23              24
  6. Erzeni                        14          6          8        26-27              19
  7. Elbasani        14          2        12        10-39                6
  8. Skënderbeu  15          2        13          7-41                6
  9.      Teuta              14          2        12        10-38                5

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Volejboll / Analiza e Pëllumbit: Një sezon me konkurrencë të madhe

Volejboll / Analiza e Pëllumbit: Një sezon me konkurrencë të madhe

Gjergj Vyshka 05.05.2017 20:00 Sezoni sportiv 2016-2017 në volejboll ka përfunduar për të rritur

(Video) Volejboll / Çfarë ndodh kur në parket fjalën e marrin trajnerët…?

(Video) Volejboll / Çfarë ndodh kur në parket fjalën e marrin trajnerët…?

AlbanianSport.net 05.05.2017 14:20 ASNN – Të lodhur nga të qëndruarit në stol apo jashtë vijave

Vollejboll – Të Reja / Vllaznia likujdon Skënderbeun 3-0, “prek” titullin

Vollejboll – Të Reja / Vllaznia likujdon Skënderbeun 3-0, “prek” titullin

Gaspër Marku 05.05.2017 07:55 Trofetë në lojërat me dorë për klubin “Vllaznia” duket se këtë

Volejboll – Të Rinj / Një finale mes tensionesh, lojtarët bëjnë paqeruajtësit

Volejboll – Të Rinj / Një finale mes tensionesh, lojtarët bëjnë paqeruajtësit

Gjergj Vyshka 04.05.2017 14:20 Verdheblutë e Renato Kasës kanë fituar ndeshjen e dytë në Sallën

Volejboll – Të Rinj / Tirana-Elbasani 2-3, kronologjia e një finaleje titulli

Volejboll – Të Rinj / Tirana-Elbasani 2-3, kronologjia e një finaleje titulli

Gjergj Vyshka 04.05.2017 10:40 Tirana e volejbollit të të rinjve, e mbështetur fort tek Kapidani,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh