Subscribe to RSS

Volejboll – Meshkuj / Elbasani thyen Teutën, braktis fundin e renditjes…

Share Button

AlbanianSport.net 30.03.2017 12:30

ASNN – Elbasani në volejboll për meshkuj ka shënuar fitoren e dytë në kampionat, ndërsa të martën ka mundur Teutën në Pallatin e Sportit “Ramazan Njala” të qytetit të Durrësi.

E për rrjedhojë tashmë ka lënë dhe fundin e tabelës së renditjes. Durrsakët e kanë nisur mirë, ndërsa kanë fituar setin e parë 25-20. Më pas reagon skuadra e Fisnik Lushnjarit, e cila rrëmben 3 sete radhazi.

Përkatësisht 18-25, 10-25, 17-25 dhe, bashkë me to, ka fituar edhe krejt ndeshjen 3-1. Deri në përfundim të fazës së dytë kanë mbetur dhe dy javë.

 

Teuta – Elbasani                  1-3

(25-20, 18-25, 10-25, 17-25)

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit – Meshkuj

 

E prapambetur

(28 mars 2017)

 

Të premten:

Teuta – Elbasani                   1-3

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Setet               Pikë

  1. Partizani        14        13          1        40-6                36
  2. Farka Volej    14        11          3        36-14              33
  3. Studenti         14        11          3        33-19              31
  4. Tirana             15        10          5        34-20              29
  5. Vllaznia         14          7          7        30-23              24
  6. Erzeni                        14          6          8        26-27              19
  7. Elbasani        14          2        12        10-39                6
  8. Skënderbeu  15          2        13          7-41                6
  9.      Teuta              14          2        12        10-38                5

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Volejboll / Tarja: Nisje të hershme të përgatitjeve për Evropianin e shtatorit

Volejboll / Tarja: Nisje të hershme të përgatitjeve për Evropianin e shtatorit

AlbanianSport.net 08/01/2017 17:05 ASNN – Trajneri i kombëtares së të rejave të Shqipërisë është

Volejboll / Pëllumbi: Evropiani i Nën-19-vjeçareve, nuk ushqejmë iluzione

Volejboll / Pëllumbi: Evropiani i Nën-19-vjeçareve, nuk ushqejmë iluzione

AlbanianSport.net 08/01/2017 14:20 ASNN – Për të gjithë këtë aksion të përgatitjet të Kombëtares

Volejboll – Nën-19-vjeçaret / Tirana, stacioni i parë përzgjedhës i Kombëtares

Volejboll – Nën-19-vjeçaret / Tirana, stacioni i parë përzgjedhës i Kombëtares

AlbanianSport.net 08/01/2017 10:40 ASNN – Trajneri Tarja: “Ishim përgatitur për lojtare të datëlindjes

(Video) Volejboll – Nën-19-vjeçaret / Shqipëria nis përgatitjet për Evropianin

(Video) Volejboll – Nën-19-vjeçaret / Shqipëria nis përgatitjet për Evropianin

AlbanianSport.net 08/01/2017 07:55 ASNN – Nga data 1, deri më 9 shtator 2018, do të zhvillohet në

(Video) Volejboll… edhe aty loja përfundon kur vërshëllen gjyqtari

(Video) Volejboll… edhe aty loja përfundon kur vërshëllen gjyqtari

AlbanianSport.net 06/01/2018 16:15 ASNN – Episodet e lojës së volejbollit që na propozon videoja e mëposhtme na sjellin ndërmend një parim të vjetër sportiv, atë që loja përfundon atëherë kur vërshëllen gjyqtari. Në fakt, në të gjitha sportet thuhet se loja përfundon atëherë kur vërshëllen gjyqtari. Ky parim gjen zbatim edhe në këto episode të

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh