Subscribe to RSS

Volejboll – Meshkuj / Nuk ka surprizë, Erzeni fiton pastër me Skënderbeun

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 12:20

ASNN – Skënderbeu mendonte që dje të bënte surprizën për të mposhtur Erzenin, por nuk ia ka dalë. Skuadra shijakase ka fituar bindshëm 3-0 në një ndeshje me shumë emocione. Seti i parë i takimit nis me barazimin 3-3, por vetëm kaq, pasi Skënderbeu duket se akoma nuk është nxehur dhe Erzeni kryeson bindshëm 6-12.

Edhe pse Skënderbeu përpiqet që të afrohet shifrat janë 9-14, 15-18 dhe 16-23, ndërkohë që ky set mbyllet 17-25. Seti i dytë nis sërish me barazimin 4-4 e deri në pikën e 15-të gjithçka është në rivalitet të plotë. Erzeni fillon një shkëputje të lehtë dhe më pas e thellon deri në fund, duke e mbyllur setin e dytë 20-25.

Seti i tretë fillon me epërsinë e vendasve, 4-2, ndërkohë ekuilibri është i dukshëm në parket, teksa herë kryeson Skënderbeu dhe herë Erzeni. 13-13, 16-16 dhe 18-19 janë disa nga rezultat e këtij seti. Në fund fitojnë miqtë nga Shijaku 22-25, të cilët e marrin krejt ndeshjen 3-0.

 

Skënderbeu – Erzeni           0-3

(17-25, 20-25, 22-25)

Skënderbeu: Haxhillari, Shëllira, Caci, Dragoi, Musaka, Ndardhari, Lumani (L), Kame (L) / Barçi, Driza, Ahmeti. Trajner: P. Kapedani

Erzeni: Lundra, A. Dashi, Uruçi, Kula, Çullhaj, Urdov, Bërdufi (L) / J. Dashi, A. Vora, E. Vora, Arapi, Moku. Trajner: A. Sako

Gjyqtarë: Ko. Gjoka, E. Zenullari (Tiranë)

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit – Meshkuj

 

Java e 14-të

(10 mars 2018)

 

Skënderbeu – Erzeni          0-3

Vllaznia – Elbasani             3-0

Partizani – Tirana                3-0

Studenti – Teuta                  3-0

Farka Volej                            pushim

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Setet               Pikë

  1. Partizani        13        12          1        37-9                36
  2. Erzeni                        12        10          2        33-9                31
  3. Studenti         13        10          3        33-16              28
  4. Tirana             13          8          5        29-21              24
  5. Vllaznia         12          5          7        19-21              16
  6. Skënderbeu  12          5          7        17-22              15
  7. Farka Volej    12          4          8        18-26              12
  8. Elbasani        12          2        10          6-31                6
  9. Teuta              13          0        13          2-39                0

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

AlbanianSport.net 12/03/2018 09:45 ASNN – Në Sallën Sportive “Arjana Arapi” të qytetit të Rrëshenit,

Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, një infrastrukturë sportive mizerje…!

Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, një infrastrukturë sportive mizerje…!

AlbanianSport.net 11/03/2018 22:50 ASNN – Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, katastrofë; pa rrethim për

Volejboll – Meshkuj / Vllaznia mund Elbasanin për 60 minuta në Shkodër

Volejboll – Meshkuj / Vllaznia mund Elbasanin për 60 minuta në Shkodër

AlbanianSport.net 11/03/2018 20:35 ASNN – Vllaznia ka rikthyer entuziazmin e fitoreve, ndërsa në harkun

Volejboll – Femra / Skënderbeu reziston vetëm një set, Teuta, 3 pikë të arta

Volejboll – Femra / Skënderbeu reziston vetëm një set, Teuta, 3 pikë të arta

AlbanianSport.net 11/03/2018 18:20 ASNN – Skënderbeu në volejboll për femra për pak sa të dielën

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh