Subscribe to RSS

Volejboll – Meshkuj / Partizani-Studenti 1-3, incidenti & statistikat e lojës

Share Button

Gjergj Vyshka 18.03.2017 13:45

Gjatë lojës ka pasur momente ngacmimi me fjalë dhe me shenja mes Konos e Kulës, por pa ndonjë problem. Në momentin që Pepa ka shënuar me bllok pikën e 21-të të setit të tretë, teksa rezultati shkonte në 22-21, ka ardhur një reagim i tij që ka nxitur tensionin në fushë. Kono, por dhe lojtarë të tjerë të Partizanit, kanë kërkuar të konfrontohen.

Veçse ndërhyrja e stafeve teknike, të cilët kanë bërë uljen e gjakrave, nuk e ka lënë situatën të rëndohet. Pas konsultimit të Zgurit me Gjokën ka ardhur kartoni i kuq për Pepën dhe Konon dhe 23-22. Mirëpo ky rezultat ka sjellë reagimin e Studentit, që pasi ka barazuar në 23-23 ka kthyer në 23-25. Seti i katërt është për Studentin deri në 18-19. Pas kësaj situate ka përmbysur Partizani në 22-21 dhe 24-22.

Por kur pritej pika e 25-të, Studenti ka barazuar në 24-24, 25-25 dhe në 25-27 e 3-1 për kampionët në fuqi, që kështu kanë bërë ndeshjen e tyre më të mirë të këtij sezoni. Shënuesi më i mirë i ndeshjes është Troka i Partizanit, me 17 pikë, i ndjekur nga Xhabrahimi i Studentit me 12 pikë, si dhe Stepashkin i Partizanit dhe Lundra i Studentit, me 11 pikë.

Në bllok kanë dalë fitues kolumbiani i Partizanit, Melo Luis Fernandez, dhe Kula i Studentit me 5 mure fituese. Në shërbim, është dalluar Pepa dhe Kula të Studentit me 3 rezultative, i ndjekur nga Çali e Ledio Martiro të Partizanit me dy. Në 4 sete, në total, Partizani shënoi 94 pikë, prej të cilave 62 pikë vetë, kurse 32 pikë kanë ardhur nga gabimet e Studentit me një mesatare prej 8 pikësh për set.

Në krahun tjetër, Studenti në 4 sete, ka realizuar në total 100 pikë, prej të cilave 72 pikë vetë, kurse 28 pikë, me një mesatare 7 pikë për set, kanë ardhur nga gabimet e të kuqve.

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit – Meshkuj

 

Java e 15-të

(17-18 mars 2017)

 

Të premten:

Partizani – Studenti             1-3

 

Të shtunën:

Skënderbeu – Erzeni          ora 14:00

Tirana – Vllaznia                  ora 18:00

 

21 mars 2017:

Teuta – Elbasani

Farka Volej                            pushim

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Setet               Pikë

  1. Partizani        13        12          1        37-6                36
  2. Farka Volej    12        10          2        32-11              30
  3. Studenti         13        10          3        30-18              28
  4. Tirana             13          8          5        28-18              24
  5. Vllaznia         12          6          6        25-20              20
  6. Erzeni                        12          5          7        23-23              16
  7. Skënderbeu  13          2        11          6-35                6
  8. Teuta              13          2        11          9-35                5
  9. Elbasani        11          1        10          7-32                3

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Volejboll / Tarja: Nisje të hershme të përgatitjeve për Evropianin e shtatorit

Volejboll / Tarja: Nisje të hershme të përgatitjeve për Evropianin e shtatorit

AlbanianSport.net 08/01/2017 17:05 ASNN – Trajneri i kombëtares së të rejave të Shqipërisë është

Volejboll / Pëllumbi: Evropiani i Nën-19-vjeçareve, nuk ushqejmë iluzione

Volejboll / Pëllumbi: Evropiani i Nën-19-vjeçareve, nuk ushqejmë iluzione

AlbanianSport.net 08/01/2017 14:20 ASNN – Për të gjithë këtë aksion të përgatitjet të Kombëtares

Volejboll – Nën-19-vjeçaret / Tirana, stacioni i parë përzgjedhës i Kombëtares

Volejboll – Nën-19-vjeçaret / Tirana, stacioni i parë përzgjedhës i Kombëtares

AlbanianSport.net 08/01/2017 10:40 ASNN – Trajneri Tarja: “Ishim përgatitur për lojtare të datëlindjes

(Video) Volejboll – Nën-19-vjeçaret / Shqipëria nis përgatitjet për Evropianin

(Video) Volejboll – Nën-19-vjeçaret / Shqipëria nis përgatitjet për Evropianin

AlbanianSport.net 08/01/2017 07:55 ASNN – Nga data 1, deri më 9 shtator 2018, do të zhvillohet në

(Video) Volejboll… edhe aty loja përfundon kur vërshëllen gjyqtari

(Video) Volejboll… edhe aty loja përfundon kur vërshëllen gjyqtari

AlbanianSport.net 06/01/2018 16:15 ASNN – Episodet e lojës së volejbollit që na propozon videoja e mëposhtme na sjellin ndërmend një parim të vjetër sportiv, atë që loja përfundon atëherë kur vërshëllen gjyqtari. Në fakt, në të gjitha sportet thuhet se loja përfundon atëherë kur vërshëllen gjyqtari. Ky parim gjen zbatim edhe në këto episode të

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh