Subscribe to RSS

Volejboll – Meshkuj / Studenti “fal” një set, por bën formalitetin me Teutën

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 16:50

ASNN – Studenti i Altin Demit dhe Agim Rekës ka kryer formalitetin, ndërsa ka mundur pastër Teutën, 3-0. Një ndeshje në të cilën Demi dhe Reka kanë pasur mundësi për të parë dhe lojtarët e stolit e në një farë mënyre Myrta, Bici, Gorenca, Martini, krahas titullarëve të formacionit, nuk është se kanë luajtur keq. Një ndeshje e dominuar totalisht prej tyre, ndërsa setet janë fituar 25-23, 25-12, 25-16.

Pikëshënuesi më i mirë i ndeshjes është Gjeçi i Teutës, me 9 pikë, i ndjekur nga Xhabrahimi i Studentit me 8 pikë, si dhe Gorenca i Studentit, me 6 pikë. Në bllok kanë dalë fitues Kupi dhe Bajrami të Studentit, me nga 3 mure fituese, të pasuar nga Myrta i Studentit dhe Bardhi i Teutës, me nga dy mure fituese secili. Në shërbim, ka triumfuar Xhabrahimi me 4 rezultativë, i ndjekur nga Kupi i Studentit me 3 të tillë.

Në total, në 3 sete, Studenti ka shënuar 75 pikë, prej të cilave 59 pikë vetë, kurse 16 pikë kanë ardhur nga gabimet e durrsakëve. Në anën tjetër, në 3 sete, Teuta ka shënuar 51 pikë në total, prej të cilave 26 pikë vetë, kurse 25 pikë, që do të thotë një set, janë të falur nga Studenti. Gjë që nuk e bën normale fitoren e Studentit, që ka triumfuar duke gabuar…

 

Studenti – Teuta                   3-0

(25-23, 25-12, 25-16)

Studenti: Xhabrahimi, Kupi, Baruti, Bajrami, Bici, Pirra, Myrta, Muça (L), Kola (L) / Rama, Gorenca, Martini. Trajner: A. Demi

Teuta: Bardhi, Kolea, Jazenxhi, Gjeçi, Masha, Macaj (L), Selfo / Biduli, Xhafa, Shaba. Trajner: L. Marangoni

Gjyqtarë: R. Kuka (Vlorë), E. Preka (Tiranë)

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit – Meshkuj

 

Java e 14-të

(10 mars 2018)

 

Skënderbeu – Erzeni          0-3

Vllaznia – Elbasani             3-0

Partizani – Tirana                3-0

Studenti – Teuta                  3-0

Farka Volej                            pushim

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Setet               Pikë

  1. Partizani        13        12          1        37-9                36
  2. Erzeni                        12        10          2        33-9                31
  3. Studenti         13        10          3        33-16              28
  4. Tirana             13          8          5        29-21              24
  5. Vllaznia         12          5          7        19-21              16
  6. Skënderbeu  12          5          7        17-22              15
  7. Farka Volej    12          4          8        18-26              12
  8. Elbasani        12          2        10          6-31                6
  9. Teuta              13          0        13          2-39                0

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

AlbanianSport.net 12/03/2018 09:45 ASNN – Në Sallën Sportive “Arjana Arapi” të qytetit të Rrëshenit,

Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, një infrastrukturë sportive mizerje…!

Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, një infrastrukturë sportive mizerje…!

AlbanianSport.net 11/03/2018 22:50 ASNN – Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, katastrofë; pa rrethim për

Volejboll – Meshkuj / Vllaznia mund Elbasanin për 60 minuta në Shkodër

Volejboll – Meshkuj / Vllaznia mund Elbasanin për 60 minuta në Shkodër

AlbanianSport.net 11/03/2018 20:35 ASNN – Vllaznia ka rikthyer entuziazmin e fitoreve, ndërsa në harkun

Volejboll – Femra / Skënderbeu reziston vetëm një set, Teuta, 3 pikë të arta

Volejboll – Femra / Skënderbeu reziston vetëm një set, Teuta, 3 pikë të arta

AlbanianSport.net 11/03/2018 18:20 ASNN – Skënderbeu në volejboll për femra për pak sa të dielën

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh