Subscribe to RSS

Volejboll – Meshkuj / Vllaznia mund Elbasanin për 60 minuta në Shkodër

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 20:35

ASNN – Vllaznia ka rikthyer entuziazmin e fitoreve, ndërsa në harkun kohor të 60 minutave ka fituar me Elbasanin, 3-0. I pari ka përfunduar 25-20, kurse dy të tjerët kanë pasur të njëjtin përfundim, 25-22 dhe 3-0 për Vllazninë.

Në këtë mënyrë është kthyer entuziazmi tek shkodranët e Mikopulës, që në fakt ka kaluar një gjendje jo të mirë, sidomos pas largimit të vëllezërve Qafarena, njëri në Gjermani dhe tjetri në Kosovë.

 

Vllaznia – Elbasani             3-0

(25-20, 25-22, 25-22)

Vllaznia: Rrashketa, Çekini, Miloti, Kola, Gjoklaj, Preka, Jukni, Lloshi, Drinazi, Talaj, Doniku. Trajner: A. Mikopula

Elbasani: Agushi, Kasa, Gashi, Koçobina, Daiu, Garunja, Thano, Dulla. Trajner: S’ka

Gjyqtarë: R. Mujo, E. Zguri

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit – Meshkuj

 

Java e 14-të

(10 mars 2018)

 

Skënderbeu – Erzeni          0-3

Vllaznia – Elbasani             3-0

Partizani – Tirana                3-0

Studenti – Teuta                  3-0

Farka Volej                            pushim

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Setet               Pikë

  1. Partizani        13        12          1        37-9                36
  2. Erzeni                        12        10          2        33-9                31
  3. Studenti         13        10          3        33-16              28
  4. Tirana             13          8          5        29-21              24
  5. Vllaznia         12          5          7        19-21              16
  6. Skënderbeu  12          5          7        17-22              15
  7. Farka Volej    12          4          8        18-26              12
  8. Elbasani        12          2        10          6-31                6
  9. Teuta              13          0        13          2-39                0

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

AlbanianSport.net 12/03/2018 09:45 ASNN – Në Sallën Sportive “Arjana Arapi” të qytetit të Rrëshenit,

Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, një infrastrukturë sportive mizerje…!

Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, një infrastrukturë sportive mizerje…!

AlbanianSport.net 11/03/2018 22:50 ASNN – Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, katastrofë; pa rrethim për

Volejboll – Femra / Skënderbeu reziston vetëm një set, Teuta, 3 pikë të arta

Volejboll – Femra / Skënderbeu reziston vetëm një set, Teuta, 3 pikë të arta

AlbanianSport.net 11/03/2018 18:20 ASNN – Skënderbeu në volejboll për femra për pak sa të dielën

Volejboll – Meshkuj / Studenti “fal” një set, por bën formalitetin me Teutën

Volejboll – Meshkuj / Studenti “fal” një set, por bën formalitetin me Teutën

AlbanianSport.net 11/03/2018 16:50 ASNN – Studenti i Altin Demit dhe Agim Rekës ka kryer formalitetin,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh