Subscribe to RSS

Volejbolli i plazhit / Arapi & Bakiri, të bronztë në Ballkaniadën e Prishtinës

Share Button

Gjergj Vyshka 25.07.2017 16:10

Dyshja shqiptare e volejbollit të plazhit për djem, Adri Arapi dhe Redi Bakiri, ka marrë medaljen e bronztë në Kampionatin Ballkanik të moshës deri në 20 vjeç, që të dielën është mbyllur në Prishtinë.

Ky çift u drejtua nga trajneri Andi Lundra, ndërsa në këtë Ballkaniadë ka bërë një paraqitje të mirë, duke i siguruar Shqipërisë një tjetër medalje për mosha, pas asaj të Ballkaniadës së të rinjve në sallat e mbyllura (medalje argjendi).

Dyshja Arapi-Bakiri ka treguar një nivel të mirë në këtë turne duke rivalizuar në të gjitha ndeshjet dhe fituar në tri prej tyre. Në këtë turne mori pjesë edhe një dyshe për vajza, Paola Gjata dhe Ariela Bardhollari.

Por kjo dyshe i humbi të gjitha ndeshjet e zhvilluara në këtë turne, në fazën eliminatore, duke mos u kualifikuar dot për në fazën finale.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

AlbanianSport.net 29/11/2017 18:35 ASNN – Kupa e Pavarësisë në volejboll është fituar nga Shqipëria.

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh