Subscribe to RSS

Volejbolli i plazhit / Arapi & Bakiri, të bronztë në Ballkaniadën e Prishtinës

Share Button

Gjergj Vyshka 25.07.2017 16:10

Dyshja shqiptare e volejbollit të plazhit për djem, Adri Arapi dhe Redi Bakiri, ka marrë medaljen e bronztë në Kampionatin Ballkanik të moshës deri në 20 vjeç, që të dielën është mbyllur në Prishtinë.

Ky çift u drejtua nga trajneri Andi Lundra, ndërsa në këtë Ballkaniadë ka bërë një paraqitje të mirë, duke i siguruar Shqipërisë një tjetër medalje për mosha, pas asaj të Ballkaniadës së të rinjve në sallat e mbyllura (medalje argjendi).

Dyshja Arapi-Bakiri ka treguar një nivel të mirë në këtë turne duke rivalizuar në të gjitha ndeshjet dhe fituar në tri prej tyre. Në këtë turne mori pjesë edhe një dyshe për vajza, Paola Gjata dhe Ariela Bardhollari.

Por kjo dyshe i humbi të gjitha ndeshjet e zhvilluara në këtë turne, në fazën eliminatore, duke mos u kualifikuar dot për në fazën finale.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh