Subscribe to RSS

Volfi dhe Hemiltoni: “Ferrari”, makinë konkurruese, por e studiuam mirë

Share Button

AlbanianSport.net 28/11/2017 10:40

ASNN – Mbyllet Botërori i Formula 1 me triumfin e “Mercedes”-it dhe tani është koha për të bërë bilance. Këtë herë shtëpia e yjeve ka qenë e detyruar të lodhet më shumë krahasuar me të kaluarën dhe Toto Volf i ka njohur “Ferrari”-t meritën që ka realizuar një makinë, fuqia e së cilës ka qenë shumë më e lehtë për t’u shfrytëzuar.

Këtë gjë e ka pranuar dhe Hemiltoni. “Gjysma e parë e kampionatit është dhe momenti kyç i sezonit, – ka thënë ai. – “Ferrari” është dukur shumë më rezistente. Në gjysmën e dytë, e kemi studiuar dhe duke vendosur ekuilibrat kemi arritur ta çojmë makinën në kushtet që kam pasur mundësitë për ta shfrytëzuar maksimalisht dhe të fitoj.”

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35 ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55 ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

Basketboll / Cici & Hoxhaj, në parket për Eliminatoret e Evropianit

Basketboll / Cici & Hoxhaj, në parket për Eliminatoret e Evropianit

AlbanianSport.net 11/02/2018 13:25 ASNN – Eliminatoret e Kampionatit Evropian 2019 në basketboll

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh