Subscribe to RSS

Xhudo / Majlinda Kelmendi nis rikuperimin në Slloveni, Kuka synon Tokion

Share Button

Gjergj Vyshka 21.09.2017 13:25

Trajneri Driton Kuka ka njoftuar se kampionia olimpike në xhudo, Majlinda Kelmendi, ka filluar rehabilitimin në Slloveni tek mjeku Mit Braçiç. Një javë më parë, Kelmendi u operua për shkak të dëmtimit që ka pësuar në Kampionatin Botëror, i cili u zhvillua në gusht në Budapest. “Matjet muskulore u kryen si masa paraprake për të ecur më tutje me rehabilitimin”, – ka sqaruar Kuka.

“Federata e Xhudos e Kosovës u përkujdes për shpenzime të operimit dhe operacionin doktor Florini e ka bërë si gjithmonë pa pagesë, – ka vijuar trajneri i kampiones botërore. – Komiteti Olimpik i Kosovës do përkrah kampionen olimpike në këtë fazë rehabilitimit në Slloveni dhe jemi mirënjohës.”

“Madje jemi mirënjohës edhe për iniciativën e Komitetit Olimpik të Kosovës për sigurime shëndetësore për sportistët elitar, i cili do jetë një impuls i ri për përkujdesjen shëndetësore të sportistëve”, – ka shtuar ai. Madje Kuka ka dhënë edhe një zotim ambicioz sa i përket xhudos së Kosovës.

“Ekipi ynë me në krye me Majlindën pretendon medalje në “Tokio 2020” dhe për të shkuar në këtë Olimpiadë jemi të preokupuar dhe të gatshëm për të arritur të paktën tre norma kualifikimi. Dhe mandej finalja do të jetë medalja olimpike”, – ka përfunduar trajneri i Majlinda Kelmendit, Driton Kuka.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05 Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

AlbanianSport.net 21.09.2017 16:10 ASNN – Ish-trajneri i  përfaqësueses kuqezi të koshit të meshkujve,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh